Навігація по сайту
» Головна
» Посольство
» Посол
» Новини
- останні новини
» Консульські питання
» Інші посилання
» Галерея
» Загальна інформація про Ірак
» Контакти
- Інтерв'ю Посла Республіки Ірак в Україні Бакіра Ахмеда Азіза Аль-Джафа на "Центральному телеканалі"
- Інтерв'ю Посла Республіки Ірак в Україні Бакіра Ахмеда Азіза Аль-Джафа для "5 телеканалу" від 31 березня 2017 року
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні міжнародному діловому журналу «IMAGE.UA»
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні бортовому журналу «Автолюкс». ШОРШ ХАЛИД САИД: ИРАК ВОЗРОЖДАЕТСЯ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні журналу «Народний депутат». БОМБА УПОВІЛЬНЕНОЇ ДІЇ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні Інтернет-виданню «Обозрєватєль». ПОСОЛ ИРАКА: НАША СТРАНА ВОЗРОЖДАЕТСЯ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні газеті «Сьогодні». ПОСОЛ ИРАКА: ТЕРАКТЫ ПОСЛЕДНЕГО МЕСЯЦА – ДЕЛО РУК "АЛЬ-КАИДЫ"
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні щотижневику «2000». УКРАЇНА Й ІРАК ДОКЛАЛИ ВЕЛИЧЕЗНИХ ЗУСИЛЬ ДЛЯ НАЛАГОДЖЕННЯ ДВОСТОРОННІХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні всеукраїнській громадсько-політичній газеті «Демократична Україна». КОЛИСКА ПРАДАВНІХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ ПРАГНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні Інтернет-виданню «Україна сьогодні». ІРАКСЬКІ ДИПЛОМАТИ ПРАГНУТЬ ВІДІГРАВАТИ ПРОВІДНУ РОЛЬ У БЛИЗЬКОСХІДНОМУ РЕГІОНІ ТА НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ
- Інтерв'ю Посла Іраку в Україні щотижневику «Киевский ТелеграфЪ». ШОРШ ХАЛИД САИД: У ИРАКА БОЛЬШАЯ ПОТРЕБНОСТЬ В УКРАИНСКИХ ТУРБИНАХ ДЛЯ ЭЛЕКТРОСТАНЦИЙ
- Інтерв’ю Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Ірак в Україні пана Шорша Халіда Саіда для інтернет-видання "Экономические Известия" від 27.11.2015 року. ШОРШ ХАЛИД САИД: «ИРАКЦАМ ЛЕГЧЕ ПОЛУЧИТЬ ГОДОВОЙ ШЕНГЕН, ЧЕМ РАЗОВУЮ ВИЗУ В УКРАИНУ»
Ліга арабських держав

Ліга арабських держав

 

  1. 9 вересня 2003 року в Каїрі відбулося чергове 120-те засідання Ради Ліги арабських держав на рівні міністрів, на якому було розглянуто прохання Перехідного Уряду Іраку щодо надання йому членства у Лізі арабських держав. Було досягнуто домовленості щодо надання представникам Перехідного Уряду Іраку місць у Лізі арабських держав та тимчасовій основі, за умови прийняття нової Конституції, проведення виборів, які б покликали за собою створення незалежного, міжнародно визнаного Уряду, який прийняв би на себе функції керівництва країни. Генеральний Секретар Ліги арабських держав розпорядився слідкувати за ситуацією в Іраку та подавати доповіді під час чергових засідань Ради Ліги на рівні міністрів щодо розвитку ситуації в Іраку. Дану ініціативу підтримав Міністр Закордонних Справ Іраку Хошияр Зейбарі, який за тиждень до проведення засідання Ради Ліги в Каїрі, виступив із закликом, щоб представник нового Іракського Уряду зайняв своє місце у Лізі.
  2. У березні 2004 року пан Зейбарі приймав участь у підготовчих засіданнях Ліги арабських держав у Каїрі та у Тунісі на рівні Міністрів закордонних справ з метою скликання Арабського саміту, який було згодом скликано 22-23 травня 2004 року у Тунісі. Під час саміту було прийнято документ щодо єднання та солідарності між лідерами арабських держав та заяву щодо шляхів сучасного розвитку країн арабського сходу, а також ряд важливих резолюцій щодо координації спільних дій  арабських країн, окрім цього, згадані резолюції підтверджують прагнення до цілісності іракських територій, повагу до суверенітету й незалежності Іраку та дотримання принципу невтручання у внутрішні справи  країни.
  3. У вересні 2004 року Міністр Закордонних Справ Іраку приймав участь у черговому 122-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні Міністрів Закордонних Справ, яке було скликано у м. Каїрі. Під час засідання було обговорено ряд питань, що стосуються палестинського досьє, арабо-ізраїльської боротьби, розвитку інтифади, активізації арабської мирної ініціативи, ситуації в окупованих Голанських висотах, солідарності з Ліванською Республікою. Також було обговорено ситуацію в Іраку.
  4. У березні 2005 року Заступник Міністра Закордонних Справ Іраку Лябід Маджид Абаві приймав участь у черговому 123-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні Міністрів Закордонних Справ у м. Каїрі. Під час засідання було обговорено питання, винесені на порядок денний, серед яких – розвиток ситуації в Іраку. Ліга арабських держав вітала проведення виборів в Іраку, які відбулися 30 січня 2005 року, назвавши їх великим досягненням іракського народу на шляху до мирного та демократичного переходу до становлення влади в країні. Також було наголошено на важливості участі представників усіх релігійних конфесій та етносів Іраку у політичних процесах, що відбуваються в країні, зокрема
  5. У березні 2005 року Міністр Закордонних Справ Іраку Хошияр Зейбарі приймав участь у черговому 17-му арабському саміті, який було скликано в Алжирі. За результатами саміту було прийнято заяву щодо продовження зусиль, направлених на розвиток та оновлення Ліги арабських країн та активізації її механізмів. Було оголошено про повну підтримку палестинського народу та його національної єдності. Також було поновлено запевнення щодо цілісності іракських територій, поваги його незалежності та суверенітету. Пролунав заклик до виконання Резолюції Ради Безпеки ООН № 1546 2004 р., в якій йшлося про поновлення суверенітету Іраку та завершення військової присутності на його території. Арабський саміт привітав підписання Угоди щодо проголошення миру на півдні Судану та підтвердив солідарність з суданським урядом та підтримку його зусиль, направлених на стабілізацію ситуації в регіоні Дарфур.
  6. У вересні 2004 року Міністр Закордонних Справ Іраку приймав участь у черговому 124-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні Міністрів Закордонних Справ, яке відбулося у м. Каїрі. На засіданні йшлося про розвиток ситуації в Іраку, було наголошено на важливості дипломатичної присутності арабських держав в Іраку. Делегати вітали рішення Генерального Секретаря Ліги відкрити Представництво Генерального Секретаріату Ліги арабських держав у Багдаді. Було наголошено на важливості надання допомоги з метою завершення політичного процесу, який триває в Іраку, за участі представників усіх релігійних конфесій.
  7. У березні 2006 року Міністр Закордонних Справ Іраку приймав участь у черговому 125-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні Міністрів Закордонних Справ, яке відбулося у м. Каїрі. Під час засідання було обговорено питання, винесені на порядок денний, серед яких – пункти, що стосуються розвитку ситуації в Іраку. Було поновлено заклик до країн-членів Ліги арабських держав відновити роботу своїх дипломатичних представництв у Багдаді на рівні послів у якомога скоріший час протягом поточного року. Також було наголошено на важливості відкриття у Багдаді представництва Генерального Секретаріату Ліги арабських держав та було погоджено кандидатуру Мухтара Лямана на посаду Глави представництва Ліги арабських держав у Багдаді.
  8. 28-29 березня 2006 року по завершенню чергового 18-го Арабського саміту в столиці Судану м. Хартумі, у якому приймала участь арабська делегація на чолі із Міністром Закордонних Справ паном Хошияром Зейбарі, було прийнято заяву, яка містила пункти щодо Іраку. Зокрема пролунав заклик поважати суверенітет, свободу та незалежність Іраку та не втручатися у внутрішні справи країни. Також було засуджено диверсії, вчинені у священних місцях у м. Самарра,  мечетях та інших релігійних храмах. Окрім цього, у заяві містився пункт, який вітав ініціативу Йорданії провести засідання релігійних лідерів в Аммані.
  9. 12 квітня 2006 на засіданні Ради Міністрів у м. Каїрі, скликаному з метою виконання Резолюції Хартумського Саміту № 340 від 29.03.2006 року, П’ятий пункт якої закликав до негайного проведення засідання Ради Міністрів з метою обговорення в Іраку, було прийнято спеціальну заяву, однак Ірак не приймав участь у цьому засіданні, зваживши на висловлювання Президента Єгипту, які викликали обурення іракського народу та викликали  

10.  Ірак був однією з країн, які заснували Лігу арабських держав у 1945 році. У вересні 2003 року Ірак відновив своє членство у Лізі, коли іракська делегація на чолі Міністром Закордонних Справ Хошияром Зейбарі прийняла участь у 50-му засіданні Ліги, яке було скликане у Каїрі.

11.  Починаючи з 1980 року за часів правління минулого режиму Ірак був неспроможний сплачувати внески за членство у Лізі арабських держав. У березні 2004 року Міністерство Закордонних Справ Іраку сплатило річний внесок за членство у Лізі арабських держав, розмір якого сягає 3515411 дол. США.

 

Ірак цілковито дотримується статуту Ліги арабських держав та приймає активну участь у всіх її органах та структурних підрозділах.

Ми підтверджуємо готовність поглиблювати багатосторонню співпрацю із арабськими та мусульманськими країнами та працювати з метою зміцнення дружніх стосунків із арабським світом та міжнародною спільнотою.
 
Пошук по сайту