Навігація по сайту
» Головна
» Посольство
» Посол
» Новини
- останні новини
» Консульські питання
» Інші посилання
» Галерея
» Загальна інформація про Ірак
» Контакти
- Інтерв'ю Посла Республіки Ірак в Україні Бакіра Ахмеда Азіза Аль-Джафа на "Центральному телеканалі"
- Інтерв'ю Посла Республіки Ірак в Україні Бакіра Ахмеда Азіза Аль-Джафа для "5 телеканалу" від 31 березня 2017 року
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні міжнародному діловому журналу «IMAGE.UA»
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні бортовому журналу «Автолюкс». ШОРШ ХАЛИД САИД: ИРАК ВОЗРОЖДАЕТСЯ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні журналу «Народний депутат». БОМБА УПОВІЛЬНЕНОЇ ДІЇ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні Інтернет-виданню «Обозрєватєль». ПОСОЛ ИРАКА: НАША СТРАНА ВОЗРОЖДАЕТСЯ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні газеті «Сьогодні». ПОСОЛ ИРАКА: ТЕРАКТЫ ПОСЛЕДНЕГО МЕСЯЦА – ДЕЛО РУК "АЛЬ-КАИДЫ"
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні щотижневику «2000». УКРАЇНА Й ІРАК ДОКЛАЛИ ВЕЛИЧЕЗНИХ ЗУСИЛЬ ДЛЯ НАЛАГОДЖЕННЯ ДВОСТОРОННІХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні всеукраїнській громадсько-політичній газеті «Демократична Україна». КОЛИСКА ПРАДАВНІХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ ПРАГНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
- Інтерв’ю Посла Іраку в Україні Інтернет-виданню «Україна сьогодні». ІРАКСЬКІ ДИПЛОМАТИ ПРАГНУТЬ ВІДІГРАВАТИ ПРОВІДНУ РОЛЬ У БЛИЗЬКОСХІДНОМУ РЕГІОНІ ТА НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ
- Інтерв'ю Посла Іраку в Україні щотижневику «Киевский ТелеграфЪ». ШОРШ ХАЛИД САИД: У ИРАКА БОЛЬШАЯ ПОТРЕБНОСТЬ В УКРАИНСКИХ ТУРБИНАХ ДЛЯ ЭЛЕКТРОСТАНЦИЙ
- Інтерв’ю Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Ірак в Україні пана Шорша Халіда Саіда для інтернет-видання "Экономические Известия" від 27.11.2015 року. ШОРШ ХАЛИД САИД: «ИРАКЦАМ ЛЕГЧЕ ПОЛУЧИТЬ ГОДОВОЙ ШЕНГЕН, ЧЕМ РАЗОВУЮ ВИЗУ В УКРАИНУ»
ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ НОВОГО РОКУ ТА РІЗДВА ХРИСТОВОГО В ІРАКУ
Разділ: Останні новини  
 
ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ НОВОГО РОКУ ТА РІЗДВА ХРИСТОВОГО В ІРАКУ

25 грудня 2018 року команда міжнародного проекту «OUTLOOK» опублікувала на своєму веб-сайті статтю про традиції та звичаї святкування Нового Року та Різдва Христового у різних народів світу, укладену іноземними Послами, акредитованими в Україні, зокрема Й.В. Паном Бакір Ахмед Азіз Аль-Джаф, Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Ірак в Україні.  

Іракці щороку святкують Новий рік, який вважається державним вихідним днем у всіх міністерствах, університетах і школах. Як і решта народів світу, вони святкують у приватному порядку або в громадських місцях. Так, деякі іракські родини збираються у друзів або родичів, а напередодні організовують усе необхідне, зокрема готують смачні страви національної кухні, східні й західні солодощі, різноманітні торти.

Деякі люди полюбляють святкувати Новий рік в ресторанах і розважальних центрах, які зазвичай організовують відповідну мистецьку програму, тоді як інші відвідують туристичні пам’ятки в Іраку та поза його межами.

З нагоди Нового року прийнято висловлювати одне одному побажання міцного здоров’я, щастя й успіхів як у роботі, так і в житті в цілому, виголошувати молитви за здоров’я дітей та дорослих членів родини, за успішне навчання і щасливе майбутнє тощо. Бабусям і дідусям бажають довгих років життя і міцного здоров’я. Крім того, дорослі дарують дітям кишенькові гроші з нагоди свята.

Громадські площи та магазини Багдада й інших іракських міст прикрашають новорічними ялинками, а автомагістралі й центри іракських провінцій – новорічною ілюмінацією. Варто зазначити, що новорічні святкування не належать до споконвічних іракських традицій: вони були запозичені ззовні внаслідок взаємодії та контактів з культурами інших народів світу. Поряд із християнським літочисленням, на теренах Іраку використовують мусульманський місячний календар (Хіджру). Однак це аж ніяк не заважає іракцям святкувати християнський Новий рік, навпаки – стає свідченням того, що за будь-якої нагоди жителі країни прагнуть виявити радість і доброзичливість до людей з різних куточків світу, незважаючи на їхню релігійну, національну або мовну приналежність, а також ефективно взаємодіяти з іншими людьми, де б вони не жили, і бажати щастя усьому людству. Також це підтверджує, що іракська культура переймає позитивні риси інших культур, які несуть мир і спокій.

Протягом усієї своєї історії Ірак захищав права і свободи монотеїстичних релігійних громад, забезпечуючи їх правом на проведення релігійних ритуалів, зокрема святкування дуже важливого для християн Іраку Різдва Христового, під час якого здійснюються урочисті богослужіння в давніх і сучасних церквах та монастирях на всій території країни. З цієї нагоди християнам Іраку адресують свої вітання й теплі побажання Президент і Прем’єр-міністр Республіки Ірак, а також співвітчизники-мусульмани, які сотні літ проживають на одній землі у мирі, гармонії й партнерстві в усіх сферах життя. Це є одним із основоположних принципів, до яких закликає іслам шляхом відкритості до інших, а також поширення толерантності й терпимості. Справжня релігія далека від екстремізму та,  як наслідок, тероризму, що мають однакові прояви в будь-якому суспільстві. Конституція Іраку від 2005 року гарантувала рівність усіх членів суспільства та затвердила права послідовників усіх релігій і конфесій.

Впродовж усієї своєї історії іракський народ користувався абсолютною свободою щодо практики релігійних й соціальних ритуалів попри всю різноманітність його національностей, етносів, конфесій та релігій. Проте, варто зазначити, що Ірак переживав темні часи у попередні роки. Йдеться про період, коли перед країною постала проблема тероризму й тієї люті та ворожості, що несла його убивча зброя іракському народові. Терористичні сили опанували лише фізичний, а не моральний контроль над деякими іракськими містами, оскільки жителям було заборонено відзначати релігійні та суспільні свята, зокрема Новий рік і Різдво. Лише перемога народу Іраку, який встановив верховенство права над несправедливістю й тероризмом, дозволила спочатку здобути перемогу, а згодом, 10 грудня 2017 року, офіційно заявити про перемогу над терористичною організацією «ІДІЛ», що позбавила людей права на безпечне життя. Відзначення перемоги над тероризмом співпало зі святкуванням Різдва, й іракський народ повернувся до звичного мирного  життя.  

З цієї нагоди хочемо щиро привітати усі народи світу з Новим 2019 роком, а також просимо Всемогутнього Аллаха благословити миром та добром усі країни та народи, які прагнуть миру. Особливі вітання та найщиріші побажання з цієї нагоди шлемо іракському й українському народам, сподіваючись на подальший прогрес і процвітання обох країн, зокрема завдяки поглибленню міцних уз дружби та співробітництва на благо спільних інтересів Іраку та України.

Щасливого Нового року!

 
 
Пошук по сайту